Kurs Radiooperatora bliskiego zasięgu SRC

Dostępność: duża ilość
Cena: 399,00 zł 399.00
Cena netto: 324,39 zł
ilość szt.
Zyskujesz 19 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Radiooperator bliskiego zasięgu - SRC

Patent radiooperatora (tzw. świadectwo SRC) jest drugim (po uprawnieniach do prowadzenia jachtu) dokumentem niezbędnym do odbycia rejsu. Świadectwo to jest obowiązkowe dla przynajmniej jednej osoby w załodze jachtu morskiego,  nie musi mieć go kapitan (choć wg nas każdy szanujący się skipper powinien je mieć). Dlatego mając te uprawnienia można się czasem załapać na ciekawy rejs w charakterze osoby obsługującej UKF-kę.

Świadectwo SRC jest konieczne do uzyskania Pozwolenia Radiowego UKE na radiostację ręczną, które upoważnia do korespondencji radiowej na wodach śródlądowych (np. ze śluzami), na każdej jednostce pływającej bez bazowego radia – czyli z kajaka, łódki wiosłowej, małej motorówki, żaglówki.


Szkolenia - zwykle jednodniowe - odbywają się w małych grupach. Część teoretyczna kursu obejmuje nie tylko zagadnienia związane z radiem VHF oraz DSC, ale także NAVTEX, radiopławy EPIRB, transpondery radarowe SART, system GMDSS. Podstawowym zadaniem UKF-ki i radiooperatora jest skuteczne wzywanie pomocy, odbieranie prognoz pogody, porozumiewanie się z kapitanatami, strażą graniczną - zapoznajemy więc kursantów z procedurami, listą kanałów, wymaganym słownictwem. Każdy z kursantów otrzymuje podręcznik "SRC - podręcznik dla radiooperatorów" z programem komputerowym i symulatorem radia (trenażer radiotelefonu SAILOR) do nauki własnej - (znajomość obsługi SAILOR-a jest wymagana na egzaminie). Zajęcia praktyczne, na które kładziemy nacisk, prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych radiotelefonów ICOM, przy jednym radiotelefonie są 1-2 osoby.
I jeszcze jedno: zapisując się na nasz kurs, można przychodzić na niego wielokrotnie - zapytaj o szczegóły:24ratownik@gmail.com

Dla kogo przeznaczone są kursy radiooperatora SRC?


Kursy przeznaczone są dla wszystkich żeglujących, chcących wiedzieć jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody i ostrzeżenia nawigacyjne, jak zgłosić wejście do portu - UKF-ka daje naprawdę duże możliwości. Wymóg posiadania uprawnień radiooperatora przez co najmniej jedną osobę na jachcie sprawił, że warto mieć ten certyfikat, aby załapać się na ciekawy rejs.

Czy można podejść do egzaminu bez kursu?

SRC - symulator radiotelefonu SailorOczywiście, tak. Szkolenie nie jest obecnie wg przepisów obowiązkowe i każdy zainteresowany może samodzielnie przygotować się do egzaminu (m.in. z naszej publikacji "SRC - podręcznik dla radiooperatorów"). Udział w szkoleniu pozwala jednak na dogłębne poznanie tematu oraz - przede wszystkim - na nauczenie się korzystania z prawdziwego radiotelefonu w praktyce.

Kto prowadzi szkolenia?

Szkolenia prowadzą instruktorzy PZMWiNW, doświadczeni ratownicy WOPR, radiooperatorzy z państwowymi uprawnieniami wydanymi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o wiedzę profesjonalistów i autorów podręcznika dla radiooperatorów: Piotr-a Lewandowskiego i Łukasz-a Mielczarka.

Egzamin

Egzaminy przeprowadzane są przez Urząd Komunikacji Elektronicznej - odbywają się w ciągu całego roku w większych miastach w całej Polsce.

Uwaga

Zapisując się na nasz kurs radiooperatora, możesz przychodzić na niego wielokrotnie! Zapytaj o szczegóły:
24ratownik@gmail.com

Co wliczone jest w cenę kursu

Cena obejmuje: szkolenie, podręcznik Radiooperatora SRC Piotra Lewandowskiego + program komputerowy radiooperatora SRC Piotra Lewandowskiego, komplet dokumentów na egzamin.

Cena nie obejmuje: opłaty egzaminacyjnej (egzamin + świadectwo to koszt 125 zł)

Dla grup zorganizowanych przeprowadzamy szkolenia w dogodnym miejscu oraz terminie. Zapytaj o szczegóły: 24ratownik@gmail.com

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Nowości
Przyłbica stomatologiczna skaling
Przyłbica stomatologiczna skaling
99,00 zł 80,49 zł
zestaw
Apteczka PSP R1 KSRG z doposażeniem
Apteczka PSP R1 KSRG z doposażeniem
4 999,00 zł 4 064,23 zł
szt.
Harcerska apteczka pierwszej pomocy
Harcerska apteczka pierwszej pomocy
299,00 zł 243,09 zł
szt.
Gen Factor Personal Care Green Krem 75 ml
Gen Factor Personal Care Green Krem 75 ml
249,00 zł 202,44 zł
szt.
Smycz RATOWNIK by 24ratownik.pl
Smycz RATOWNIK by 24ratownik.pl
4,99 zł 4,06 zł
szt.
Niebieska smycz RATOWNIK z logo WOPR
Niebieska smycz RATOWNIK z logo WOPR
3,99 zł 3,24 zł
szt.
Smycz do gwizdka ratowniczego RATOWNIK WODNY
Smycz do gwizdka ratowniczego RATOWNIK WODNY
2,99 zł 2,43 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium